Twelve Apostles, Avustralya’nın Victoria Eyaletinin Port Campbell National Park kıyılarında yer alıyor. Port Campbell Milli Parkı’nda okyanus kıyısında yükselen bu görkemli kalker kayalıkları, Avustralya’nın en popüler yerlerinden birisi oalrak oldukça çok turist ziyareti alıyor.

Avustralya‘nın güney kıyılarındaki Port Campbell Milli Park‘ında okyanus kıyısında yükselen Twelve Apostles (12 Havari kayalıkları), milyonlarca yıldır kocaman dalgaların ve Güney Okyanus rüzgârının aşındırmasıyla oluşmuş. Bazıları yıkılmış olan bu kayalıklar 12 adet olduğundan İsa’nın 12 havarilerisine atfedilerek Twelve Apostles olarak adlandırılmış.

Avustralya’nın Victoria eyaletinin Torquay şehrinden başlayıp Warranmbool şehrine kadar uzanan bu 243 kilometre uzunluğundaki Great Ocean Road, Birinci Dünya Savaşında ölen askerlerin anısına, İkinci Dünya Savaşından dönen askerler tarafından 1919 ve 1932 yılları arasında yapılmış. Twelve Apostles gibi kireç ve kum taşı oluşumlarının muhteşem güzelliği nedeniyle turistler için çok tercih edilen bir güzergah.

The-Twelve-Apostles

Bu kayalıklarda günbatımı ve gündoğumu izlemenin çok etkileyici olduğu söyleniyor.

 

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here