Seyahat sırasında yaşanabilecek her türlü sorunu ortadan kaldırmak, zamanı daha verimli kullanmak ve yolculuğun tadını çıkarmak için seyahat uygulamaları tam anlamıyla hayat kurtarıcı.

Daha keyifli bir seyahat için ciddi ölçüde zaman ve enerji tasarrufu sağlayan seyahat uygulamalarını telefonunuza yükleyip rotanıza ilk adımı atabilirsiniz.

Seyahat-Uygulamasi

Kullanmanız Gereken 6 Seyahat Uygulaması

1. Booking.com

Otel ve hostel rezervasyonlarını kolaylıkla yapabileceğiniz Booking.com, sisteme kayıtlı 604 bin oteli, 44 milyon kullanıcı yorumu ile kullanışlı bir uygulama. Belli bir bölge ya da o an bulunduğunuz konuma göre arama yapılabiliyor olması sistemin sunduğu avantajlar arasında. Telefon ve bilgisayarla senkronize çalışması da bir başka kolaylığı.

2. TripAdvisor

Dünyanın en popüler seyahat uygulamalarından TripAdvisor, 225 milyondan fazla kullanıcı yorumu ile çok büyük bir veri kaynağı. Mobil uygulaması en az web sitesi kadar kullanışlı olan uygulama ile otel, restoran rezervasyonu yapabilir, kullanıcı değerlendirmelerine göre seçiminize karar verebilirsiniz. Ayrıca gidilecek destinasyonda mutlaka görülmesi gereken yerlere göz atabilirsiniz.

3. TripIt 

TripIt, “Siz rezervasyonunuzu yapın, gerisini biz hallederiz” mottosuna sahip. Seyahatle ilgili tüm hazırlığınızı tek bir yerde toplayan uygulama, uçuş, otel, kiralık araç ve restoran rezervasyonlarını aynı ekrandan görmenize yardımcı oluyor. Bu bilgileri internet bağlantısı olmadan da görebilmek büyük kolaylık.

Seyahat-Uygulamalari

4. Hotels.com 

Otel arama uygulamaları arasında en sık kullanılanlardan biri olan Hotels.com, oteller arasında karşılaştırma-rezervasyon yapmak, yorum okumak ve özel fiyatlara ulaşmak için işlevsel. Uygulamanın ‘Gizli Fiyatlar’ sekmesi o akşama ait özel fiyatlar ileten en uygun otelleri sunuyor.

5. Turna

Dünyanın dört bir yanından 1.300’den fazla hava yolu firmasına ait uçak biletini tek platformda sunan Turna.com, Türkiye’nin en yenilikçi online uçak bileti uygulamalarından. Turna.com Android Uygulaması ile uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak, en uygun fiyatlı bilete ulaşmak oldukça kolay. Üyelerin yaptığı alımlarda biriken Turna Puanlar ile bir sonraki alışverişte daha fazla indirim sağlamak mümkün.

6. Zipcar

Araç paylaşım servisi Zipcar, gideceğiniz destinasyonda en kolay araç bulmanız için vazgeçemeyeceğiniz bir uygulama. Araç tipi ve istediğiniz gün bazlı arama yaparak kiralık araç seçeneklerine göz atabiliyorsunuz. Kiralık araç rezervasyonu, değişiklik, iptal gibi hizmetler tek bir tuşla halledilebiliyor.

Seyahate çıkmadan önce yolculukta işinizi kolaylaştıracak uygulamaları indirerek sorunsuz bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here