Günlük koşturmalar arasında herkesin ortak dileği, her şeyden uzaklaşıp biraz kafa dinlemek. Stres, iş ortamı ve sorumlulukları geride bırakmak, dünyanın en güzel egzotik plajlarında zamanı durdurmak mümkün.

Kristal mavisi suları, hareketli gece hayatı, doğa etkinlikleri ve birbirinden güzel konaklama seçenekleriyle Karayip ve Güney Pasifik’te bulunan adalar görülecek yerleriyle en güzel kaçış rotaları arasında yer alıyor.

En Güzel Egzotik Plajlar

Anguilla

Anguilla Plaji

Karayipler’de, Britanya Denizaşırı Toprakları ülkelerinden biri olan Anguilla, Porto Riko ile Virgin Adaları’nın doğusunda bulunuyor. Başkenti Valley olan adanın nüfusu yaklaşık 15,000. İnsanın başını döndüren plajlara sahip olan adanın en önemli gelir kaynağı turizm.

Antigua and Barbuda

Antigua Barbuda Plaji

Karayip Denizi’nin doğusunda, Küçük Antiller ada grubunun bir parçası olan Antigua ve Barbuda‘nın başkenti St. John’s. Ülkeye adını veren iki büyük ada üzerinde 100,000’i aşan nüfus yaşıyor. Birbirinden güzel kumsalların bulunduğu adanın ana gelir kaynağı turizm ve tarım.

Barbados

Barbados Plaji

Güney Karayipler Bölgesi’nde bulunan Barbados, Antil Adaları zincirinin bir parçası. Güney amerika kıtasının bir parçası olarak sayılan Barbados, Venezuela’nın 434 kilometre kuzeydoğusunda yer alıyor. Palmiye ağaçlarıyla bezeli kumsalları olan Barbados, oldukça keyifli bir ada ülkesi.

Bermuda

Bermuda Plaji

Tam adı Bermuda Adaları olan Bermuda, Atlas Okyanusu’nda ABD’nin 900 km doğusunda yer alıyor. Birleşik Krallık denizaşırı topraklarının bir parçası olan ülke, 7 ana ada ile 150 küçük adacık ve kayalıktan oluşuyor. Ülke nitelikli konaklama tesisleri ve muhteşem doğasıyla öne çıkıyor.

Britanya Virgin Adaları

Britanya Virgin Adaları

Birleşik Krallık’a bağlı adalar topluluğu olan Britanya Virgin Adaları, 4 büyük ve 50 küçük adacıktan oluşuyor. El değmemiş doğası, sessiz ve sakin yaşamı ile kafa dinlemek için tercih edilebilecek bir destinasyon olan adalar, kumsalları ile de cezbedici bir görünümde.

Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti Plaji

Karayipler’de Hispanyola Adası’nda bulunan Dominik Cumhuriyeti, Küba ve Jamaika’nın doğusunda, Porto Riko’nın batısında yer alıyor. Avrupalıların Amerika kıtasında oluşturdukları ilk yerleşim olan ülke, ince beyaz kumlu plajları ve birbirinden güzel otel seçenekleri ile dikkat çekiyor.

Jamaika

Jamaica Plaji

Küba’nın güneyinde, Büyük Antiller’de bulunan ada ülkesi olan Jamaika, Orta Amerika ve Karayipler’in bir parçası. Tropikal, nemli ve sıcak havasıyla yıl boyunca ziyaretçi çeken adanın, etkileyici güzellikteki sahillerinde stres, sıkıntı ve derde yer yok.

Martinique

Martinique Plaji

Fransa’nın denizaşırı yerleşim yerlerinden biri olan Martinique (Martinik) Karayipler’de bulunuyor. Fransızca konuşulan ülkenin başkenti Fort de France. Doğal güzellikleri, ormanları ve plajları ile yabancı turist ağırlayan ada farklı türdeki endemik türleri ile ‘Çiçeklerin Adası’ olarak isimlendiriliyor.

Porto Riko

Porto Rico Plaji

Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı, içişlerinde bağımsız bir ülke statüsünde olan Porto Riko, Karayipler Denizi’nde Dominik cumhuriyeti’nin doğusunda yer alıyor. Büyük Antiller’in en küçük adası olan Porto Riko, doğal güzellikleri ve plajlarıyla gezginlerin rotasında.

Saint Kitts and Nevis

St-Vincent The Grenadines

Saint Kitts ve Nevis Federasyonu, Karayipler’de Leeward Adaları’nda bulunan 2 ayrı adadan oluşuyor. Başkenti Basseterre olan ülkenin ekonomisi turizme dayanıyor. Her yıl 1 milyona yakın turist ağırlayan adalar, el değmemiş doğası ve gelişmiş turizm tesisleriyle nitelikli hizmet sunuyor.

Saint Lucia

Saint Lucia Plaji

Karayipler’de Doğu Karayip Denizi üzerinde bulunan Saint Lucia, İngiliz Milletler Topluluğu’na bağlı bir devlet. Balayı turizmiyle ismini duyuran ada, romantizmin yanında, muhteşem gün batımı manzarasına sahip plajları ve korunmuş doğasıyla ziyaretçi akınına uğruyor.

Amerikan Samoası

American Samoa Plaji

Amerikan Samoası, Güney Pasifik’te yer alan Hawai ve Yeni Zelanda arasında kalan küçük bir takımada. Halkın büyük bölümünün balıkçılıkla geçindiği ülkede, turizm son yıllarda öne çıkan gelir kaynaklarından. Başkent Pago Pago, yeşil dağlarla masmavi denizin buluştuğu konumda.

Tahiti

Tahiti Plaji

Büyük Okyanus’un güneyinde, Fransız Polinezyası’ndaki en büyük ada olan Tahiti, Fransa’ya bağlı bir yönetime sahip. Adanın kuzeybatısındaki Papeete başkent ve en gelişmiş şehir. Lüks, romantik ve konsept turizmden önemli oranda gelir sağlayan adanın plajları da görmeye değer.

Fiji

Fiji Plaji

Okyanusya’da bulunan bir ada devleti olan Fiji, 106’sı ıssız, 322 ada ve 522 adacıktan oluşuyor. Fiji’nin en önemli adaları Vanua Levu ve Viti Levu olarak biliniyor. Tropikal iklimin görüldüğü ülkenin turkuaz renkli okyanus suları ve kumsalları huzur arayanların adresi.

Yeni Kaledonya

Yeni Caledonia Plaji

Pasifik Okyanusu’nun güneydoğusunda bulunan Yeni Kaledonya, Avustralya’ya 1,210 kilometre uzaklıkta. Fransa’nın denizaşırı bölgesi olan ada grubunun başkenti Noumea. Ada, doğal yaşamı, el değmemiş doğası ve turkuaz renkli sularıyla doğayla baş başa zaman geçirmek için tercih ediliyor.

Guam

Guam Plaji

Resmi adıyla Guam Toprağı, Büyük Okyanus üzerinde, Mariana Adaları’nın en büyüğü ve en güneyde yer alanı olarak biliniyor. Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı özerk bir yönetime sahip olan ada, Hawaii’nin 5,000 kilometre batısında yer alıyor. Uzak Doğu ile ABD arasında önemli bir durak noktası olan adanın doğası da harika.

Kuzey Mariana Adaları

Kuzey Mariana Adalari Plaji

Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı özerk bir devlet yapısına sahip olan Kuzey Mariana Adaları, Batı Pasifik Okyanusu’nda 15 adadan oluşuyor. En çok ziyaretçi çeken adaları Saipan, Tinian ve Rota olan ülke tropikal iklimi ve bakir kumsallarıyla etkileyici güzellikte.

Hava yolu firmalarının rekabeti, ucuz uçak bileti bulmanın kolaylaşması ve gelişen seyahat kültürü ile birlikte, tatil planları daha hızlı yapılıyor. Birçok insan yaşadığı yerden uzaklaşmak ve yeni yerler keşfetmek için fırsat kolluyor. Dünyanın en güzel egzotik plajları en güzel rotalar arasında yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here